Pokud se chcete zeptat kolik si lze v Amway vydělat peněz, nejlepší, co můžete udělat, je, podívat se na oficiální statistiky. Tabulky průměrných příjmů rozdělené podle jednotlivých úrovní naleznete v přípěvku Opravdu se dají v Amway vydělat peníze?
Abychom totiž mohli správně odpovědět na otázku, jaký je průměrný výdělek distributorů, musíme si nejprve ujasnit, koho do toho průměru budeme počítat. Mezi distributory Amway totiž jsou i lidé, kteří se registrují kvůli levnějším nákupům, ale jinak nic nedělají. Není asi třeba zmiňovat, že takoví lidé nevydělají nic, a je logické, že když je započítáme do onoho průměru, dostaneme nicneříkající číslo.
Typický příklad chybné úvahy je následující: Amway v Čechách na odměnách vyplatila celkem X Kč. V ČR je celkem Y distributorů. Průměrný výdělek je X/Y ročně. Pokud Vám to zní logicky a chcete podle toho posuzovat výhodnost nabídky, pak jste se právě chytili do pasti a nechali se zmanipulovat! Uvedený výpočet totiž poskytne nicneříkající číslo a použít jej jako charakteristiku “výhodnosti” či “nevýhodnosti” tohoto podnikání, je chybné a vysoce zavádějící! Proč chybné? Protože jsme právě do výpočtu zahrnuli i lidi, kteří nic nedělají, a tím pádem průměr snižují. Je to podobné, jako bychom do průměrného příjmu zaměstnanců zahrnuli i příjmy nezaměstnaných a bezdomovců.
Většina kritiků si s tím ovšem hlavu neláme a manipulují s čísly, jak se jim to hodí. My si ale vše rozebereme důkladněji, abychom pochopili, proč takto nemůžeme uvažovat.
Nejprve citujme wikipedii:
Aritmetický průměr je zřejmě nejčastěji používaný statistický pojem, který se objevuje i v běžném lidském vyjadřování. S tím ovšem souvisí i fakt, že je velice často využíván chybně, či dokonce záměrně zneužíván. Nejčastější chybou je aplikace aritmetického průměru tam, kde je na místě využít jinou statistiku.
Vysvětlení celého problému nalezneme v základech statistiky. Pokud jste někdy absolvovali ve škole statistiku, pravděpodobně jste slyšeli jedno upozornění:
Důležitou nevýhodou průměru je, že je citlivý k extrémním hodnotám, zvláště když je počet studovaných hodnot malý. Proto průměr nemůžeme použít jako odpovídající vyjádření střední hodnoty pro asymetrická rozdělení.
Co to je asymetrické rozdělení? Nejprve se podívejme na tzv. normální rozdělení, které je symetrické. Zde je grafické znázornění výšky u mužů:
zdroj: www.cuclasses.com/stat1001
Všimněte si, že graf dosahuje maxima uprostřed a snižuje se přibližně symetricky na obě strany. Čím více je symetrická “obalová křivka”, tím oprávněnější je použití aritmetického průměru jako veličiny popisující Váš soubor dat.
Nyní se ale podívejme na jiné rozdělení:
Všimněte si, že toto rozdělení je silně asymetrické – maxima dosahuje vlevo, následuje strmý pád, potom růst a opět pokles. Ve výše uvedeném grafu si skupinu vlevo můžeme představit jako skupinu, která se zaregistrovala, aby si nakupovala za levnější ceny a tím pádem tito lidé nezískali žádný výdělek.
Pamatujete si, co jsem psal o průměru a jeho použití u nesymetrických rozdělení? V takovémto případě je jeho použití naprosto nevhodné, protože nemá žádnou vypovídací schopnost. Bohužel je to přesně to, co někteří lidé dělají, když se jej v takovýchto případech snaží použít.
Lze tedy použít průměru jako statistické veličiny, pro vyjádření výhodnosti či nevýhodnosti Amway podnikání? Možná Vás to překvapí – odpověď je ANO! Ovšem pouze za předpokladu, že se přiblížíme k normálnímu rozdělení – např. tak, že zúžíme sledovanou skupinu distributorů na ty, kteří mají podobnou úroveň aktivity (a tudíž i předpokládané výsledky) – např. všechny distributory, kteří pracují 2 hodiny denně. Správně položená otázka je např.: “Jaký je průměrný výdělek Smaragdového VPA?” Tím, že vybereme jen určitou skupinu s podobnými výsledky (a tudíž s předpokládanou podobnou úrovní aktivity), získáme věrohodnější představu o příjmech, kterých lze v Amway dosáhnout.
Takže až se někdy setkáte s někým, kdo bude komentovat průměrné příjmy Amway distributorů, konfrontujte ho s tímto článkem a sledujte jeho reakce. 😉
Opět trefa do černého!
Nejvíc se mi ale líbí, jak se kritici zuby nehty brání, aby se nikdo nedozvěděl, kolik se bere na Platině, Smaragdovi nebo Diamantovi a neustále manipulují čtenářem s tím, že do průměru zahrnou i ty, co nic nedělají. 🙂
Me: Ale kdeže. Ti nahoře berou opravdu hodně, druhá věc je, kolik jich je. Méně než 0,5%. A další věc je, že ten kdo naskakuje do rozjetého a zavedeného MLM už má opravdu mizivou šanci se mezi ně dostat.
Nicméně ono to stejně není o platinových, diamantových a bůh ví ještě jakých manažerech. Zdaleka nejvíc na MLM vydělá jeho majitel…
A jak se asi ti nahoře dostali nahoru, he? Jak je tedy možné, že Amway i dnes po 55 letech roste? Jak vysvětlíš např. historii odznaků u těchto lidí, kteří se do Amway pouštěli 15 let poté, co Amway otevřela trh v Thajsku?
http://www.amwaywiki.com/Joe,_Patrick_%26_Joyce
2. měsíc od vstupu 21%, za 23 měsíců Diamanti, dnes Crown Ambassadoři. Začínali, když jim bylo 24 a 21 let. A perlička na závěr: původně s Amway nechtěli mít nic společného, protože si mysleli, že o tom ví všechno…
Jak je možné, že se jim to povedlo vybudovat tak rychle? Vždyť už by podle Tebe mělo být dávno pozdě, ne? 😉
Tento příspěvek jsem psal jako odpověď v jiné sekci těchto stránek, ale myslím, že se docela hodí sem. Admin si s tím snad nějak poradí 🙂
„Je to jasné, amwayáci lžou a Amway musí být sekta, protože se tam mluví o velkých penězích a je hodně takových, kteří ty velké peníze nevydělávají.
Toto tvrzení a nekonečné omílání statistik výdělků je stejně nesmyslné, jak kdybychom tvrdili, že např. Golf je sekta a podvod a golfisté lžou a jsou sektáři.
Je známo, že golf je jeden z nejpopulárnějších a nejlépe placených sportů na světě. Špičkoví golfisté z PGA tour patří mezi nejlépe placené sportovce planety. Tiger Woods, jako nejlépe placený sportovec světa, je schopen ročně vydělat kolem 65 milionů Eur.
Jaký ale může být průměrný příjem profesionálního golfisty?
Z oficiálních stránek české PGA vyplývá, že nejvíce peněz na výhrách získal mezi muži za rok 2013 MATUŠ Stanislav – 263.113 Kč/rok. Mezi ženami SPILKOVÁ Klára 1.330.687 Kč/rok.
Řekněme, že v ČR může být cca. 200 profesionálních golfistů, což je ale absolutní špička ledovce – lidé, kteří se golfu věnují léta, mají odehrány stovky turnajů, a podařilo se jim uspět.
Kde jsou ale ty stovky a tisíce lidí, kteří se snaží uspět mezi amatéry, nebo další tisíce rekreačních golfistů. Všichni si museli koupit, ne zrovna levné vybavení. Když si chtějí zahrát, musí platit vstupné na hřiště, nebo členství v klubu (většinou oboje). Většina z nich si alespoň párkrát vzala nějakou tu hodinu s trenérem – (800Kč – 3.000Kč za hodinu). Museli si udělat kartu pro vstup na hřiště (cca. 7.000Kč) Platí si benzín cestou na hřiště – někdy i stovky km za jedinou hru. Startovné na turnajích atd., atd.
Proč to všichni dělají? No někteří pro to, že chtějí být na vzduchu a popovídat si s lidmi, se kterými je jim příjemně a při tom si obejít 9 nebo 18 jamek. Někteří pro to, aby si dodali společenský status. A někteří pro to, že je to nejlépe placený sport na světě a chtějí se jím živit.
Můj golfový trenér je úspěšný profesionál, golfu se věnuje 17 let, dosáhl i několika titulů, ale když hraje turnaj, stojí ho to několik desítek tisíc korun na nákladech a neprojde-li „cutem“ nedostane ani korunu. Kdyby nedával hodiny, byl by v těžkém mínusu a jenom golfem se neuživí, vedle toho dělá ještě další profesi. Já si ho můžu platit jen proto, že vydělávám peníze v Amway 🙂
Nedávno jsem se v Orlandu na Floridě potkal na letišti, ve frontě na odbavení, s americkým profesionálním golfistou, který právě cestoval z turnaje, na kterém neprošel „cutem“. Říkal, že jen cesta, hotel, startovné apod. ho stálo asi 10.000 USD.
Kdybychom tedy chtěli počítat průměrný příjem golfisty po odečtení nákladů, při těch miliónech profesionálních i rekreačních golfistů na světě, myslím, že bychom došli k zajímavým číslům 🙂
Naštěstí taková blbost u golfu zatím snad nikoho nenapadla, protože jinak by všem muselo být jasné, že golf je finančně nejnesmyslnější aktivita na světě, že to, že se tím dají vydělat velké peníze je lež jako věž a golfisté jsou prostě prolhaná sekta s vymytými mozky.
Golf ale prokazatelně je nejlépe placený sport na světě, někteří golfisté jsou dolaroví milionáři, bohužel prostě ne každý je Tiger Woods. To je úplně stejné v golfu jako v Amway. Jen v Amway je ten rozdíl, že vypracovat se na špičku není tak obtížné jako v golfu.
Ještě jedno přirovnání. Amwayákům se často vytýká, že jsou nadšení, že se baví jen o Amway, že pořádají setkání, že chodí slušně oblečeni, že používají specifický slovník, že jsou prostě poznamenaní svým oborem a proto jsou sekta.
Myslím, že kdo byl někdy v golfové klubovně, nebo vůbec mezi lidmi od golfu, tomu nemusím nic vysvětlovat 🙂 Kdejaký psycholog, jak tu také někdo psal, by byl schopen odsvědčit, že golf je pro některé lidi téměř diagnóza 🙂 🙂 🙂
Přitom nikoho ani nenapadne plácat o tom, že golfisté jsou sektáři, počítat průměrné příjmy golfistů, psát horrory o tom, že se kvůli golfu doma manželé hádají, dokazovat, že golfoví učitelé, kteří natáčejí a prodávají učební DVD, pořádají semináře a tréninky zneužívají své zákazníky apod.
Golf je pro mnohé skvělý koníček a pro ty, kteří jsou ochotni pracovat, trénovat a snažit se, je to i jeden z nejvýnosnějších businessů na světě.
S Amway je to úplně stejné, jenom v tom průměru lépe placené 🙂
P.S. A kdyby nic jiného, tak s Amway alespoň ušetříte na plynu, telefonu a elektřině 🙂
Tak mě by zajámal ten průměr a v číslech.Počítejme do toho jen ty dejme tomu aktivní kteří mají Ž.L. a zisk který se vyplácí VPA ročně před zdaněním.Z průměrovat se to dá,jelikož někdo potřebuje pro dosažení dejme tomu hrubé mzdy v ČR cca 25000kč 1 hodinu denně někdo 10 hodin denně a někomu se to nepovede nikdy.Z toho vyplyne kolik může mít průměrný VPA měsíčně.Potom můžem počítat s tím,že na průměr stejně jako v ČR nedosáhne cca 2/3 lidí.Zná někdo ta dvě zákládní čísla?
A ty znáš počet VPA? A víš, kolik z nich tvoří firmy, které mají registraci, aby si nakupovaly za velkoobchodní ceny? Prostě dokud nevíš, kolik hodin denně věnují budování businessu, tak jsou Ti nějaké průměry k ničemu. Proto firma kromě aritmetického průměru všech distributorů zveřejňuje i průměrné výdělky podle jednotlivých úrovní (viz příspěvek: Opravdu se dají v Amway vydělat peníze?). Protože když zprůměruješ příjem aktivních a neaktivních lidí, dostaneš nesmysl. Milionář přesně tohle dělal, když se tu snažil interpretovat pojem “aktivní” jinak, než ho interpretuje firma a pak se tady snažil ostatním podsouvat překroucená fakta, jak jsme si ukázali v příspěvku: Průměrné příjmy distributorů Amway – mýty pokračují….
Někde sem četl počet VPA cca 3000 lidí,když tak mě oprav.Řekl bych že počet VPA kolik z nich tvoří firmy, které mají registraci, aby si nakupovaly za velkoobchodní ceny je bezvýznamných několik procent a pokud ne tak víš kolik jich cca je.Počet hodin znát nemusíš,jelikož je to dle schopností daného VPA a někdo i za 10 hodin denně si nemusí vydělat za měsíc nic.Jen znát aktivní a neaktivní tedy s Ž.L.Ted ještě kolik vyplatila amway na odměnách v ČR a můžeme počítat.
Právě že POTŘEBUJEŠ znát počet hodin, které kdo věnuje budování skupiny, abys dokázal spočítat rentabilitu. To je to, co se Ti snažím vysvětlit. Dám Ti příklad. Když budeš mít ve skupině 10 VPA a v průměru vydělají 10000 Kč, co Ti to řekne? Je to dobrý výsledek nebo špatný? Nevíš! Naprosto nic Ti to neřekne. Potřebuješ vědět, kolik si vydělají lidé, kteří se tomu věnují 1h denně, 2h denně, 3h denně… Pak můžeš počítat průměry (pak totiž budeš mít symetrické rozdělení pravděpodobnosti a můžeš ho popsat průměrem jako statistickou veličinou a bude to mít nějaký význam). Dokud budeš míchat jablka s hruškami (aktivní s neaktivními), dostaneš leda ovocný guláš. 🙂 A rozhodně NEPLATÍ rovnice “VPA = aktivní”. I když bych rozhodně nebyl proti… 🙂
A neboj, kdyby se mi to nevyplatilo, tak to nedělám. Hloupý nejsem. 😉
Zde bych ještě doplnil nový článek, který vyšel 24.8.2017 a který mi dává za pravdu. V článku se uvádí, že v oboru zprostředkování obchodu (kam se řadí i příjmy z MLM) přesahuje podíl neaktivních živnostníků 80%. (zdroj)
Není tedy nic divného na tom, že vyplacené odměny se pak dělí mezi podstatně menší počet lidí, než je tebou uvedených 3000.
Kdybych tedy uvažoval, že jen 20% jsou ti aktivní (a ti zase ne všichni stejně), tak to vychází na cca 600 lidí, kteří něco dělají. A ti si také rozdělí všechny odměny (resp. jejich drtivou většinu). A najednou ten průměrný výdělek nevypadá tak strašidelně, jako když jsme celkové vyplacené odměny dělili 25000, že? Obzvláště když uvážíme, že většina těch aktivních to dělá “na vedlejšák”, třeba jen 2 hodiny denně.
Tohle je přesně to, o čem píšu v článku – prostě pokud chceš použít průměr, musíš ho použít na symetrické rozdělení (třeba lidi s podobnou úrovní aktivity), jinak ti vyjde nicneříkající číslo. Pro výpočet průměrné mzdy taky uvažuješ jen ty, kdo pracují 8 hodin denně a ne ty, kdo mají desetinový úvazek, nebo dokonce ty, kdo jsou bez práce.
Ach jo tohle číslo od samotného amwejáka snad nikdy nedostanu,ale kdyby bylo velký tak by jistě kolik hodin denně věnují budování businessu nehrálo moc velkou roli a viděly bychom i v marketingovém plánu tabulku s průměrnými výdělky.
Já opravdu nevím, kolik je v ČR lidí, kteří se tomuto podnikání věnují např. 8 hodin denně (když už to tedy vždycky kritici srovnávají s průměrným příjmem v zaměstnání). Tohle číslo neví ani Amway! My nepracujeme na píchačky. Každý máme své tempo, někdo pracuje víc, někdo méně.
Mám jeden dotaz: co se Ti nelíbí na tabulce průměrných příjmů podle úrovní, kterou jsem uvedl v článku: “Opravdu se dají v Amway vydělat peníze?“? Z té je přeci jasné, kdo kolik vydělává. Tak v čem je problém? Marketingový plán znáš také, počítat umíš. Proč chceš mermomocí dedukovat něco z hodnoty, kde jsou započítáni i lidé, kteří nebudují business?
@Top gear
Představa že VPA jsou aktivní a lidé bez Ž.L. neaktivní je velmi mylná. Mám ve skupině hodně aktivních lidi bez ŽL a neaktivních s ŽL. To je jako by člověk počítal, že všichni lidi s řiďičákem jsou aktivní řídíci. A to taky není pravda. Takže odpověď na vaší otázku bohužel neexistuje. S tím se smiřte.
A není to, ze by jsme nechtěli odpovědět. Zkuste tu otázku formulovst jinak. Co vas přesně zajímá?
Tabulka průměrných příjmů podle úrovní je v pohodě,ale těch nejvyšších úrovní dosáhnou jen ti nejschopnější jednotlivci.Já chci zjistit kolik si aktivní amweják vydělá průměrně peněz.Dobrá aktivních VPA je těžké určit počet,ale hodiny mě nezajímají.Většina to dělá při zaměstnání,tak těch hodin nebude mnoho.Dle mě více záleží na schopnosti jedince a prodávaného produktu než na počtu odpracovaných hodin,obchodování je umění které neumí a nenaučí se na slušné úrovni každý.
Fajn, že aspoň tabulka průměrných příjmů je pro Tebe v pohodě. Já se Ti jen snažím vysvětlit, že abys mohl určit, kolik si aktivní Amwayák vydělá, musíš nejprve definovat, co je to AKTIVNÍ! 1 hodina práce denně? 2? 3? 8? To je to, o čem se celou dobu bavíme. Nejde říct, že Tě to nezajímá! Výsledky jsou aktivitě přímo úměrné!
Pokud se týká “normálního” obchodování, jistě, je to svým způsobem umění. Jenže v Amway je to podstatně jednodušší, než v klasickém obchodě díky záruce spokojenosti, kterou distributoři mohou nabídnout svým zákazníkům. Prodej pak probíhá velice jednoduše tak, že zákazníkovi řeknou: “Tohle je dobré na to a to, doma to používáme a pomohlo nám to v tom a v tom. A když to vyzkoušíš a nebude se Ti to líbit, dostaneš všechny peníze zpět.” Co je na tomhle složitého?
Aktivní je podle mne ten kdo vytváří nebo se snaží vytvářet zisk nehledě na počet hodin.
Ano záruka spokojenosti je největší výhoda celého amway.Ceny výrobků jsou prostě vyšší a u mě platí že nemusím mít vše nejdražší(to neznamená nejkvalitnější),prostě nemusím jezdit v mercedesu stačí mi Škodovka.
Toto číslo nezná nikdo. Neznám ho já, nezná ho ani Amway. Ani ho nemůžeme znát. Abychom ho znali, museli bychom distributorům dát píchačky, šéfa a museli by být pod dozorem. Jenže to nejde – distributoři nejsou zaměstnanci Amway.
Každý z distributorů má jiný důvod, proč se do Amway pustil – někdo proto, aby si nakupoval zboží pro sebe, jiný v tom vidí přivýdělek ke škole místo brigády, další by z toho rád měl na vedlejšák 10.000 Kč a pro někoho je cílem nahradit příjem ze zaměstnání, aby tam už nemusel chodit. Někdo to vidí jako jednorázovou aktivitu (např. před Vánocemi si chce přivydělat prodejem), jiný to bere jako fulltime kariéru se vším všudy a chce dosáhnout finanční nezávislosti. Amway podnikání umí vše, ale úsilí, které musí člověk vynaložit, se liší – pokud chci vydělávat 100.000 Kč měsíčně, bude potřeba dělat víc, než když chci vydělávat 5.000 Kč/m, to dá rozum. Rentabilitu tohoto podnikání můžeš ale posoudit jen tehdy, když si řekneš, co TY jsi ochoten dělat, a pak se podíváš na skupinu lidí, která má obdobnou úroveň aktivity, a na jejich výsledky. Když já budu ochoten pracovat 24 hodin denně, jaký význam má pro mě příjem někoho, kdo 1x za měsíc přijde na nějakou akci a jinak nic nedělá? Když takové lidi zprůměruji s ostatními, pak výsledná hodnota rozhodně nebude odpovídat tomu, co mohu já reálně očekávat, protože bude silně podhodnocená. Podobné by to bylo i kdybych byl ochoten se tomu věnovat 1 hodinu denně a do průměru bych zahrnul i workoholiky, kteří na businessu makají 25 hodin denně (v tomto případě budu zase mít nereálně vysoká očekávání). 🙂 A to je přesně to, o čem celou dobu mluvím a co milionář nepochopil.
Co se týká produktů, je to na delší diskuzi. Některé výrobky jsou výrazně levnější než konkurence, jiné jsou za stejnou nebo o něco vyšší cenu, ale s nějakou přidanou hodnotou. Je na zákazníkovi, aby se rozhodl. Amway dokazuje svými obraty každý rok, že na trhu je o zboží zájem (je to v současnosti největší firma přímého prodeje na světě). Ale stejně jako si nebudou všichni kupovat Ariel nebo všichni Persil, stejně tak si nebudou všichni kupovat náš prací prášek. Ani to není účel. Jde o to, najít ty, kteří si ho kupovat budou. Nic víc, nic méně. A záruka spokojenosti to hodně může usnadnit.
Chválím Top geara za věcnou diskuzi a dobré dotazy. Konečně jde tato diskuze číst, aniž bych měl pocit, že si tu chce někdo vylejvat mindráky jako na jiných blogách. Adminovy příspěvky mi přijdou perfektně logicky podané a souhlasím s nimi. Na dotaz, kolik si vydělává emveják, bych doporučoval odpověď: “Pojď si to zkusit a uvidíme, kolik si vyděláš.” Protože dotazovatel se vlastně ptá, kolik si může vydělat on. Nebo se pletu??
Líbí de mi diskuse o něčem…za to díky 🙂
Pár mých poznatků: obchodování v Amway se naučit dá… zvláště když člověk využívá pomoci uplinů a podpůrného systému. Např.ze začátku za mespoustu věcí dělali a já se jen učil koukanim. Vlastně i teď po letech spoustu věci neumím a je mi pomahano….a to bezplatně!!! Kde jinde toto je? Málo kde.
Výrobky drahé nejsou, jak se často dokola chybně tvrdí. Budeme srovnávat srovnatelné a opravdu jen nezbytné věci, protože asi nemá cenu psát o nádobí iCook, či vodním filtru eSpring (ačkoliv i Ty oproti konkurenci jsou významně levnější). Ale když se zaměříme na běžné čisticí prostředky a kosmetiku Beautycycle. tak jsme na běžných cenách a většinou i nižších…výrazně nižších. A to nepočítáme kvalitu Amway produktů se 100% zárukou a ekologicnost. Např. L.O.C. universální čistič. Ředí se 1:9 cena pro VPA 180,-, doporučená cena pro zákazníka 245,-. Po zředění vychází běžná pullitrovka na 9,-Kč, zakaznik 12,30. To je přeci SAKRA LEVNÝ!!! A tak se dá postupovat i u dalších nezbytných výrobků, takže i sociálně slabší si výrazně ušetří a navíc si zvýší kvalitu. A ano uznavam…není to u 100% věci….je tu pár dražších. Např. čistič na toalety, aby byl ekologický (to Savo fakt není) a přitom čistil, tak se prostě levně vyrobit nedal. Ale to je jen u mimima výrobků firmy Amway. Nicméně většinou je cena konkurence schopna i cenách pro zákazníky, natož pro distributory. Takže za cenu Škodovky dostanete Mercedes s garancí
A že jsou Amwayci fanatici? Pár ano a taky mě stvou. Ja spíš myslím, že fanatici jsou odpůrci Amway. Jen pro příklad. Byli jsme kolegini na svatbě, okolí vědělo, ze jsme kolegové z Amway a ač jsme se chovali jako normální svatebčané a byznys tam nestrkali (no, vlastně spíš nenormální svatebčané, protože jsme pomalu jako jedinni starali o ženicha a nevěstu, připravili jim program, zábavu a ostatní se přišli jen zadarmo nažrat a ožrat), tak jsme i tak byli centrem narážek, kdy budeme milionáři, a jak nám to čistí apod. Byli fakt trapny. Nikdy jsme jim o milionech nerikali, ani žádná zázračná cistidla, ale byli jsme z toho obviňováni. Z toho mi plyne jediné, že negativní řeči a pomluvy se prostě šíři, lidé vám vkládají do úst žvásty, které jsme nikdy nevyslovili a oni je jen někde slyšeli, jak někdo říkal, že prý někdo říkal. A pak se divíte, že se někdo ohradi a brání??? A divíte se, že útočníka nazve sockou nebo lůzrem? A oni takový fakt byli.
Za sebe a své kolegy v Amway můžu říci, že nikdy nenazyvame špatně lidi, co byznys odmítnout, ani je nijak nenahanime. Řeknu si, že nemá motivaci a tím to hasne. Ale nahanim toho, kdo ma me pomůcky, výrobky či knihu, nebo prostě nepřijde na domluvenou schůzku. kde na něj čekám. Chci své materiály zpět. To je přece pochopitelný. Ale to ten dotyčný neřekne. že nemá dost slušnosti věci vrátit a do očí říci” NE”. On pak raději promlouvá za zády, že je otravovan. A píše zvratky na diskuse. Protože anonymita netu snese vše.A z takových lidi co nemají koule ani zásady je mi zle.
Ja osobně mám kamarády i z některých lidi, které jsem poznal až díky Amway prezentaci. oni normálně odmítli, ale presto komunikace nepřestala. Např. si kupují výrobky, či maji levnější volání. A to je v poho pro všechny
@Top gear
Amway mi kamarádka taky nabízela, ale připadá mi to jako oblbování lidí. Jako na papíru to vypadá krásně, ale z mého okolí by to nikdo nedělal….připadá mi to jako otravování lidí. Navíc ani nemáte jisté, že vyděláte. Kamarádka taky ještě nevydělává 60 tis, co mi ukazovala a to už je to docela dlouho. A ty výrobky…no nevím. Koupila jsem si od ní něco na nádobí, ale že by to byl nějaký zázrak. Navíc je to vodový.
Ty tvrdíš, že nikdo z Tvého okolí by to nedělal, ale sama hned uvádíš příklad člověka, který to dělá – totiž svou kamarádku. Vsadím se, že i o ní sis předtím myslela, že by to nedělala. 🙂 Jak můžeš vědět, zda by to někdo ve Tvém okolí dělal nebo nedělal? Do hlavy těm lidem nevidíš a jediný způsob, jak to zjistíš, je, že jim to vysvětlíš a zeptáš se jich. Kdo to udělá, má možnost vydělat – jednoduché. Jestli je jisté, že vyděláš? V žádném podnikání nemáš 100%ní jistotu, že se Ti bude dařit. Ale tady narozdíl od jiných podnikání nemáš o co přijít. A když člověk nemůže o nic přijít, tak si myslím, že by to měl aspoň vyzkoušet.
Pokud se týká viskozity Dish Dropsu (předpokládám, že sis koupila ten), pak ano, v porovnání s jinými prostředky na mytí nádobí je méně viskózní, přestože je podstatně koncentrovanější (mám ověřen obsah sušiny). Důvod je ten, že výrobci jsou si vědomi toho, že zákazník vnímá viskóznější výrobek jako “koncentrovanější” a proto do složení přidávají elektrolyt (např. chlorid sodný), který sice nezmění účinnost výrobku, ale změní jeho fyzikální vlastnosti (roztok zgelovatí) a zákazník má pocit, že má koncentrát, přestože drží v ruce z 80% vodu. 🙂 Vzhledem k tomu, že Dish Drops se má pro konečné použití ředit, je nutné, aby byl mísitelný s vodou. Toho je dosaženo jednak použitím hydrotropní látky a jednak tím, že v koncentrátu není použito tolik elektrolytu. Takže neboj, nejde o to, jak je roztok “hustý”, ale jak přípravek myje.
Tak trochu pro mě komplikované vysvětlení, ale budiž. Je pravda, že myl a opravdu vyšel levněji, když jsem ho naředila. Tak čistící prostředky jsou asi opravdu levnější
Omlouvám se za tu chemii – to víš, profesionální deformace. 😀 Nicméně stačí si z toho vzít, že ne všechno, co se tváří v obchodě jako koncentrát, je skutečně koncentrát.
Když si ten Dish Drops osolíš, tak Ti taky zgelovatí. Ale bacha, nesmíš to přehnat, jinak ty povrchově aktivní látky vysolíš a ony Ti z roztoku vypadnou. 😉
opiras se o domenky , ktere mozna plati jinde ale tady ne. Me bys tohle podnikani urcite nikdy neukazal, protoze bys me jako schopnou nevidel a druha vec nevedela jsem o podnikani nic, takze bych tebou byla rozhodne oznacena jako ten kdo nemuze v budoucnu patrit k tem co vydelavaj, proto tvoje nazory jsou jen takove vystrely.
Vubec nepocitas s tim , ze tomu kdo nema predpoklady nekdo pomuze, ze se da vsechno naucit, a hlavne, ze muzou byt lidi, kteri se po nocich modli za prilezitost a prisahaj si , ze pokud jim ji nekdo poskytne, tak se ji budou drzet a pak z takovy nuly muze vyrust jednicka
takze rozlisuj povrch co vidis a pak to po cem lide touzi, vse na svete velkeho vzniklo z touhy a moje touha byla nebyt prumer a dostat se z pasti a na druhou stranu , ,touha po radosti, , , byla to co me primelo se.dozvedet ty fakta.
lide dnes rikaj, ze jsme meli stesti, jak posetile. Nejlepsi na tomhle bylo , ze to bylo naucitelne, ze jsem
nemusela pri zacatku nic umet, tudis pro kazdyho! -Takze U Me Dobry!
tento vzkaz byl pro Top Gear
Jasný o štěstí to není,ale o schopnostech jedince.Že tobě se daří neznamená že se bude dařit každému.Né každému tento druh byznysu sedne a bude se jim dařit i když si to na začátku mnozí myslí a věří
milacku ja nebyla prototyp uspesneho cloveka a je s podivem, ze to tu holku napadlo mi to ukazat, pokud to delala tak ze to ukazala kazdymu, tak to udelala spravne, protoze me by leckdo prehlid, ale jak vis jakou ma kdo v sobe chut a potrebu veci zmenit, nebo jestli je kolem tebe nekdo, kdo si nalil cisteho vina: ze to podelal a ze se na urovni svyho mysleni dostal do problemu a necha si pomoct?
jo mohla jsem taky skoncit v nejakym herbaloji, nebo v liricke kosmetice a pit nektar z aloi ale ten skolici system, kterej te pomuze zvednou z mista kde jsi, ten nikdo jinej nez amway nema.
nejvetsi problem je vubec dostat se na bod START, To je misto kde muzes zacit sam za sebe a sam sebe zvladat abys nelenosil, ale na start me dostali oni, pochopit veci , srovnat si zivot, zacit pracovat smysluplne, cist knizky, coz ted delam i ctyri hodiny denne, ale tenkrat, tak mozna stranku
Ale jo proč ne může se to ukázat každému,ale jak sem napsal né každému tento druh byznysu sedne a né každému se bude dařit i když si to na začátku mnozí myslí a věří.Určitě probudit v někom chut pracovat,vzdělávat se je vždy dobré.
@Top gear
Ano, je pravda, že né každému se bude dařit a né každému se Amway líbí. Ale to snad nikdo normální ani netvrdí??? 😮
A vůbec …existuje něco, co se každému líbí a každému se v tom daří? Tak to není ani v sexu (a to ho máme od přírody ), natož v práci.
Já osobně musím říci, že se mi Amway byznys ze začátku taky vůbec nelíbil…..a nikdy bych ho nedělal….ale líbily se mi ty výsledky. Do zaměstnání se mi taky nechtělo ( jako bohužel většině lidí ) a výsledky byly omezené platovým stropem ať dělám, co dělám.
Pak jsem Amway pochopil, že pomůžu sobě tím že pomůžu kamarádům ( a to se líbilo nejen mé pěněžence, ale i srdci ), došlo mi, že mi bude opravdu extrémně pomáháno od uplinů díky geniálnosti odměňovacícho systému, navíc se 100% zárukou na registraci, výrobky i např.seminář a tak jsem dokázal přežít i ty věci, které se mi nelíbily ( no, spíš jsem se jich jen bál z neznalosti ). Takže jsem to zkusil….ano s velkými obavami jako nezkušené telátko…ale kdo nic nezkusí, nic nezíská.
A chápu…ač mi to je líto…..někdo si to prostě takhle v hlavě nesrovná, strach z nového, či odmítnutí ho překoná a Amway byznys nezkusí, či na něm nepracuje. Nebo se mu nelíbí ten způsob vysvětlení, nebo ten speaker….to je možný.
Ale to stejné je i jinde. Kluk neosloví obdivovanou slečnu, protože by ho mohla odmítnout (takže je odmítnut na 100%, když to slečna neví….a častokrát by ho i chtěla ). Lidé nejdou na školu, kterou chtějí, protože by stejně v konkurenci neuspěli atd. Ale i tyto činnosti se dají naučit, když by na to člověk měl učitele, mentora, či vzor.
A v Amway ho má 🙂 Jen ten člověk musí chtít…..né každý je motivovaný. Ale za to Amway opravdu nemůže.
Takže dle mé zkušenosti, může v Amway uspět skutečně každý kdo opravdu chce. Někdo bude mít cestu krátkou, někdo dlouhou…to záleží např.na jeho pověsti a schopnostech, ale každý může ty výsledky získat…..a to je fér 🙂
Kdo se tu pidil po nejakych cislech – vydelcich ? Dal sem si trosku prace a zapocital …
3% Vydelek cca 300-3000 KC
6% 1800-12 000 KC
9% 5400 – 25 000 Kc
12% 14 400 – 54 000 Kc
15% 30 000 – 96 000 KC
18% 63 000 – 178 000 KC
21% 105 000 – 271 000 Kc
Stroha cisla ale nic moc nevypovidaji, to co tu vidite je za predpokladu ze cely obrat delate sami – coz je na tech nejvyssich prickach dost nepravdepodobne. Pokud mate pod sebou uz nejake aktivni jedince, tak se castka snizuje>>> viz marketingovy plan >>> Takze se vam klidne muze stat, ze se budete flakat.. budete mit pod sebou jednoho clovicka, ten makat bude .. vas vynese na 21%, ale vy nebudete mit ani korunu 🙂 Coz minimalne ja povazuji za maximalne spravedlive .
Nevim zda to z toho vidite, ale promennych v tehle vypoctech je neuveritelne mnoho. Prvni 3-4 pozice clovek dokaze s troskou usili v osobnim obratu a odmena muze byt takova co vidite vypocitano… na vyssich pozicich uz se to dost komplikuje… dle slozky vase osobniho obratu, nastaveni skupiny, atd…. v reale bych se drzel na 1/3 – 1/5 te spodni hranice…
Tak doufam ze toto dokazalo uspokojit vasi touhu po vedeni … teda aspon v ramci primitivnich poctu 🙂