Děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, Doc. Ing. Štěpán Müller, CSc., se na semináři Amway vyjadřuje k přímému prodeji, ke společnosti Amway a ke kvalitě Amway výrobků:
Spolupráce mezi společností Amway a Vysokou školou ekonomickou trvá už téměř 20 let a jsem si jist, že hned tak neskončí.
Já si myslím, že Vy máte velikou výhodu v tom, že produkty, které nabízíte, jsou skutečně vysoce kvalitní a Vy je můžete nabízet bez jakéhokoliv zaváhání.
Nenechte si od nikoho namluvit, že to je pyramida, letadlo. Letadla už dávno spadla, pyramidy se zbořily, ale ten přímý prodej a firma Amway tady bude do té doby, dokud bude nabízet kvalitní produkty – a to má – a dokud budou mít lidé o tyto produkty zájem. A je na Vás, abyste ten zájem dokázali podnítit, protože ne všichni třeba o produktech firmy Amway vědí.
Joooo, tak to je super. Úžasné argumenty od skutečného odborníka – nikoliv od samozvaných odborníků 🙂 Přeci jen děkanem jedné z nejlepších ekonomických vysokých škol se nestane kde kdo 🙂 Děkuji za toto video 🙂
Cody: máte ode mě mail.
To jsou nesmysly. Kdyby tato firma nebyla ve stylu letadla, tak by si udělala reklamu a nefungovala by na principu získávání spolupracovníků. Amway je firma, která nabízí produkty, kdo ví jak kvalitní, protože o kvalitních produktech se ví, zaměřují se na odborný, kvalitní služby, který nabízejí i kvalitní produkty a ne na lidi, kteří k tomu ještě nabízejí pracovní pozici. tím se označuje nekvalita. Firma sama o sobě musí vydělávat slušnější balík z každého nově spolupracujícího, který si jejich produkty musí zakoupit plus za poplatky na seminářích. Ale ty lidi? Nemají mít zisk sami ze sebe, ale z prodeje a to nemaj, do toho totiž pouze cpou balíky peněz. Zkrátka nesmysl tenhle buisness
Jen abych to správně pochopil. Tvrdíte, že děkan fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické říká nesmysly? A Vy jste kdo, smím-li se ptát?
P.S.: Váš komentář jsem zveřejnil, abych Vám dal prostor k obhajobě Vašeho názoru. Jsem zvědav, jak si povedete.
@Andrea
Andreo, admin má pravdu, tohle jsi vážně trochu přepískla. Můžu se zeptat, kolik ti je let, jaké máš vzdělání a jak dlouhou máš osobní zkušenost s podnikáním Amway, případně s výrobky, že se cítíš oprávněna zpochybňovat výroky docenta z VŠE?
Neuraž se, ale ve svém příspěvku prakticky každou větou dáváš jasně najevo, že o Amway nevíš zhola nic. To není z mé strany útok, ale konstatování faktu. Namátkou:
“Kdyby tato firma nebyla ve stylu letadla, tak by si udělala reklamu”
1. Amway není letadlo a je na to hned několik důkazů včetně soudního rozhodnutí. Věděla jsi o tom, nebo je to pro tebe novinka?
2. Kdyby Amway byla letadlo, tak by její členové museli dostávat odměny za vstup nových lidí, což nedostávají. Věděla jsi to?
3. Viděla jsi někdy letadlo, kde máš na startovací soupravu záruku vrácení peněz v případě, že se rozhodneš skončit?
4. Není pravda, že si firma nedělá reklamu – jen využívá jinou formu reklamy a za tu také distributoři dostávají zaplaceno. Říká se tomu přímý prodej a je to běžná součást maloobchodu na celém světě. Věděla jsi to, nebo je to pro tebe novinka?
“nabízí produkty, kdo ví jak kvalitní, protože o kvalitních produktech se ví”
O kvalitních produktech “se ví” většinou právě proto, že je na ně mediální masáž ve formě reklamy. Amway tento druh reklamy nepoužívá, proto jsi o jejich produktech asi ještě neslyšela.
“zaměřují se na odborný, kvalitní služby, který nabízejí i kvalitní produkty a ne na lidi, kteří k tomu ještě nabízejí pracovní pozici. tím se označuje nekvalita.”
Já si myslím, že nejlepší známkou kvality je nabízená záruka. Amway nabízí záruku spokojenosti na všechny své výrobky, takže když s něčím nebudeš spokojena, vrátí ti peníze, i když bude výrobek zčásti spotřebovaný. Věděla jsi o této záruce spokojenosti? A ty o takovém zboží tvrdíš, že je nekvalitní, jen proto, že na něj není mediální reklama a že se prodává přes síť distributorů??? Odpusť, ale to mi opravdu nedává smysl.
“…který si jejich produkty musí zakoupit plus za poplatky na seminářích.”
Opravdu si nemusíš kupovat vůbec nic, ani na semináře nemusíš jezdit. Podepsáním přihlášky se nezavazuješ k jakýmkoli povinným odběrům ani k účastem na akcích. Věděla jsi to?
“Nemají mít zisk sami ze sebe, ale z prodeje a to nemaj, do toho totiž pouze cpou balíky peněz.”
Opravdu nevím, co tím myslíš. VPA mají zisk z toho, co sami prodají oni a mohou získat podíl i na tom, co se prodá v jejich skupině. Je to normální obchod. Nevím, co přesně je myšleno tím, že do toho “cpou balíky peněz”. Například já si normálně nakupuji věci, které bych si nakoupil i jinde (prací prášek, zubní pastu, platím si telefon, plyn, elektřinu). Ano, za tyto věci platím, ale ty je snad nekupuješ? Jestli ano, pak nechápu, co na tom vidíš závadného.
Jestli máš zájem si doplnit informace, doporučuji ti, aby sis přečetla soudní spis FTC vs. Amway z roku 1979, ve kterém Amway byla obviněna z provozování letadla a tento spor vyhrála! Máš tam vše vysvětleno. Třeba pak svůj komentář přehodnotíš.
@Andrea
Taky by mne zajímalo, z jaké pozice zde hodnotíte firmu Amway. Dle Vašeho příspěvku nemáte v této problematice vůbec jasno. Firma Amway má reklamu, ne mediální, ale reklamu osobního doporučení, za kterou odměňuje své zákazníky, kteří se na ní efektivně podílejí. A Andreo, velmi děkuji za Váš názor, že já (i jako absolvent VŠCHT – Ústavu technologie mléka, tuků a kosmetiky, kde se probírají i detergenty) buďto nepoznám kvalitní produkt, nebo jsem šmejd, který ve svém okolí šmejdy distribuuje. Děkuji za označení mých přátel, kteří jsou mými dlouholetými zákazníky (a nakupují si zboží za maloobchodní ceny), za lidi neschopné poznat, jestli si kupují kvalitní nebo nekvalitní věci. A kdyby to mělo fungovat tak, jak říkáte Vy, tak bych musel za vstup každého nového člena v mé skupině dostat peníze, ale v životě jsem žádné takové nedostal. Naopak mám provize dle odměňovacího systému Amway z obratu, který skupina vytváří, a to i v měsících, kdy třeba nikdo nový nepřibyl – ale obrat se uskutečnil znovu. A poslední dík je za to, že mně a mým kolegům názorně ukazujete, jak moc jsou lidé kolem nás v oblasti ekonomiky a obchodu neznalí a dezinformovaní.
@Andrea
Kamo mozna nez jsi ze sebe udelala totalniho vola mohla jsi si precist ostatni clanky kde jsou nesmysly co tu poustis vysvetlene 😀 😀 .
Zrovna pod timhle clankem bych takovou kravinu necekal 😀 .
Ale kdyz rikas o dekanovi fakulty ze mele nesmysly, jiste se podelis o svoji kvalifikaci ktera te opravnuje k tomuto nazoru 😀 ale predpokladam ze jsi minimalne reditelkou zemekoule 🙂
@Andrea
Albert Einstein kdysi pronesl slavný výrok ” Na světě jsou dvě nekonečné věci – Vesmír a lidská blbost. Tím vesmírem si však nejsem tak jistý”…
Ahoj, víte někdo, z jakého je to semináře? Díky, je to pecka. Další svědectví, které má váhu.. 😉
@Paloma
Seminář pořádala organizace Romana Čížka.
Mimochodem, co je s Andreou? Ban nedostala, že ne? Už je to 14 dní, kdy sem přispěla, několik lidí jí tu odpovědělo a ona ani neráčí reagovat. Typické chování většiny kritiků. Plácnou nějakou nebetyčnou volovinu, která se k nim dostala tichou poštou, a když jim je ukázáno, že skutečnost je úplně jiná, zalezou zbaběle do díry a čekají na novou příležitost, kde se budou moci projevit mezi méně informovanými lidmi. Andrea zřejmě vytušila, že tady si naběhla, a tak to teď bude zkoušet jinde a bude doufat, že jí na to nějaký hlupák skočí.
Andrea ban nedostala a žádný její příspěvek nebyl smazán. Může se zde svobodně vyjádřit.
A co náš známý vor? Na serveru novinky.cz se o nějakém voru v zakoně psalo v několika článcích, jeden z nich je – http://www.novinky.cz/krimi/351087-soud-vydal-evropsky-zatykac-na-vora-v-zakone.html Přemýšlím, zda je to on, nebo jestli je to jen náhoda v nicku. Co jsem si tak všiml, tak se odmlčel i na blbblogu.
Také nebyl zabanován. Stejně jako Andrea se zde může svobodně vyjádřit (samozřejmě za předpokladu, že dodrží Pravidla pro komentáře).
Vážená slečno (nebo paní) Andreo. Slyšela jste někdy výraz franšízing? Navštívila jste někdy např. restauraci McDonald´s? Tato restaurace patří do tzv. franšízingového podnikání. Franšízing (franchising) je forma podnikání, při které jeden podnikatel (franšízor, franchisor) poskytne druhému podnikateli (franšízantovi, franchisantovi) své know-how, značku a podporu. Franšízant (franchisant) mu za to platí podíl ze svého obratu a pomáhá mu šířit povědomí o značce. Jenže franšízant se nikdy nemůže stát franšízorem. Jedina v tom případě, že si vymyslí zajímavý podnikatelský formát, který bude zájemcům poskytovat jako frenšízu. V případě Amway se jedná spíše o tzv. osobní franšízing. Osoba, která Vás oslovila a doporučila firmě Amway, Vás učí dělat vše potřebné, abyste měla úspěch. V dnešní době Vám Amway po podpisu smlouvy poskytne internetový obchod. V případě že budete dobře pracovat, se můžete, na rozdíl od franšízingu, stát franšízorem. Pak i vy můžete vybírat a školit nové zájemce, aby i z nich se stali dobří franšízanti a franšízoři. A k tomu nepotřebujete mít tak velký kapitál, jako v případě franšízingu, ale něco kolem 2 000,-Kč. Čím více úspěšných franšízantů a franšízoru vyškolíte, čím větší obrat vytvoří, tím vyšší bude Váš příjem. Ale pozor! Jestliže osoba, kterou jste firmě doporučila se stane lepším franšízorem, jak vy a vytoří se skupinou vyšší obrat, jak vy, vydělá i více peněz. To je, ale zajímavá pyramida, že? Někdy je třeba více myslet a pak něco tvrdit. Přeji hodně úspěchů.