Zákon, který bude regulovat pyramidové hry je na cestě. Indická vláda pracuje na revizi zákona Prize Chits and Money Circulation Schemes (Banning) Act, který v uplynulých letech zneužilo několik aktivistů k postihu solidních firem fungujících na bázi MLM. Výše uvedený zákon byl sice původně koncipován pro účely potírání pyramidových her, ale vzhledem k tomu, že byl vytvořen 20 let předtím, než na indický trh vstoupily první firmy zabývající se přímým prodejem a MLM, definice v něm použité byly natolik široké, že v minulosti umožnily naprosto absurdní obviňování MLM společností z provozování pyramidových her.
Za účelem změny stávající verze zákona svolal současný tajemník Oddělení finančních služeb Ministerstva financí schůzku se zástupci firem přímého prodeje, mezi kterými samozřejmě nechybí ani společnost Amway.
Po nové verzi zákona volají v Indii již delší dobu všechny firmy působící v oboru MLM. Indická asociace přímého prodeje (IDSA) zorganizovala petici se žádostí o aktualizaci zákona, která získala více než 50 tisíc podpisů.
Nová verze zákona by měla účinně potírat pyramidové hry a zároveň je jasně odlišit od firem na bázi MLM, jako je tomu ve všech vyspělých demokratických zemích na světě.
ZDROJE:
- Aktualizace: The Hindu Business Line 9.12.2014: Consumer Protection Authority mooted to regulate e-commerce, direct selling
- Aktualizace: The Times of India 6.12.2014: Ministerial panel to take a call on regulator for direct marketing industry
- Aktualizace: The Times of India 5.12.2014: Paswan favours regulator for direct marketing industry
- Aktualizace: The Indian Express 24.11.2014: Govt working on law to combat ponzi schemes, monitor direct selling
- Aktualizace: The Times of India 16.11.2014: FICCI seeks regulatory clarity for direct selling industry
- The Sunday Guardian 2.11.2014: Law to regulate chit funds is coming
- Hon’ble Minister of Finance, Ministry of Finance, Government of India: Suitable Amendment of Prize Chits and Money Circulation Scheme Banning Act, 1978
- MLive 30.5.2014: India pressured to change laws after Amway leader jailed for alleged pyramid scheme
Kde jsou ti nebožáci, co nám říkali, že by si zbytek světa měl vzít z Indie příklad? 😀
Brečí, že Amway uplatila indickou vládu? 😉
Nevím kde lidé hledají stále nějaký problém.Nakup , prodej nebo spotřebuj.Nic víc,odměna za objem.
To je divný. Všichni lidi, co jsou proti MLM, se tvářili jako by jsme se my měli přiblížit Indii. Proč se najednou Indie přibližuje k nám? 😀 😀 😀 No nevím, co na tuhle zprávu řeknou odpůrci MLM systému, ale pro mě je to rozhodně skvělá zpráva.
@Tom
A nechceš toho po odpůrcích moc? Nakupovat a spotřebovávat zubní pastu? Ses pomát, ne? Taková zbytečnost! 😀 😀 😀
Podle mě to byla jen otázka času kdy indie předloží nové znění zákona.Jistě v tom je též vélké loby těch největších MLM firem,protože nechat si dlouhodobě ujít druhou a brzy první nejlidnatější zemi světa by byla velká chyba.Inu proč ne,udělal by to každý.
Ano, souhlasím. Mám však jinou otázku. Je to přesně 4 měsíce a 6 dní, kdy yowie na stránkách jednoho nejmenovaného kritika publikoval bulvární článek o tom, že šéf indické pobočky byl zatčen a začal s odkazy na něj spamovat celý Internet. Tehdy jsem napsal článek Amway India – déjà vu?, kde jsem poukázal na to, že jediným důvodem zatčení bylo, že Indie nemá pro odvětví přímého prodeje ještě sepsané zákony a zákon o pyramidových hrách je sepsán dvojznačně, takže dává prostor pro obviňování MLM firem z provozování pyramidových her (zákon byl sepsán 20 let před tím, než na indický trh vstoupil přímý prodej a od té doby nebyl aktualizován – proto ta dvojznačnost). Psal jsem, že je jen otázkou času, kdy dojde k aktualizaci legislativy.
Poté se rozproudila vášnivá debata s tímto fanatikem, který se na diskuzi na Internetu snažil ostatní přesvědčit o tom, že stav, který je v Indii (tj. chybějící legislativa), je právě ten ideální stav, ke kterému by se všechny ostatní země měly ubírat. Uznejte sám – je to normální???
Když jsem tehdy psal článek Amway India – déjà vu?, poznamenal jsem v něm, ať si kritici užijí svých pár minut “slávy”, protože teprve budoucnost ukáže, kdo má pravdu. Zároveň jsem vznesl řečnickou otázku, zda budou kritici také tak rychlí, až se ukáže, že Amway je v právu, a zeptal jsem se, zda o tom budou informovat čtenáře rychleji než já.
Co myslíte, jak to dopadlo? Během uplynulých 4 měsíců si dotyčný kritik “nevšiml”, že šéfa indické pobočky propustili na svobodu a že vláda na základě intervencí IDSA zahájila práci na přepracování zákona…
Ptám se: PROČ NÁS O TOM ONEN KRITIK NEINFORMOVAL? PROČ NIKDO NEAKTUALIZOVAL TEN ČLÁNEK? PROČ SE ZÁJEMCE O INFORMACE DOZVÍ JEN TO, ŽE BYL NĚKDO ZATČEN A NEDOZVÍ SE, JAK TO VLASTNĚ VŠECHNO DOPADLO?
Co z toho vyplývá? Pokud chcete kvalitní informace o Amway, rozhodně je nehledejte na stránkách fanatických kritiků. Jediné, co se od nich totiž dozvíte, jsou manipulace, polopravdy, překroucená fakta a lži. A tato kauza je toho důkazem!
Ano je to špatně.Je potřeba si uvědomit,že kritik hledá to špatné a zastánce to dobré.Většinou jen neutrální osoba řekne vše najednou a to nejsou tamty ani tyhle stránky.
Já bych řekl, že hlavní problém tkví v tom, že vždy, když bylo někde zmíněno to “špatné” a pak se uvedly všechny souvislosti, vyšlo najevo, že je to ve výsledku pozitivní.
Příklad s Indií je toho názornou ukázkou. Kritik se nejdříve snaží firmu očernit jako by se jednalo o nějaký podvod. Jenže pak vyjde najevo, že k tomuto nedopatření došlo jen díky neaktuální legislativě, která se nyní bude aktualizovat. Kritik to nedělá z nevědomosti, protože byl opakovaně upozorňován na to, že ke stejné situaci v Indii došlo již loni a nakonec to žehlil sám ministr pro korporátní záležitosti, který dal jasně najevo, že Amway je v právu. Ovšem to fanatickému kritikovi nestačí a tak nechá viset na Internetu bulvární očerňující článek a čtenáři zamlčí zbytek příběhu. A přesně proto vznikly tyto stránky – aby poskytly celý příběh.
Jen pro úplnost: v Singapuru měli úplně stejnou situaci – tamní zákon proti pyramidovým hrám z roku 1973 byl naprosto nevyhovující a zastaralý, takže v červnu 2000 parlament schválil tzv. “exclusion order” neboli výjimku, která z tohoto zákona vyňala mj. některé firmy obchodující přímým prodejem, které splňují určitá kritéria. Vzhledem k nejasnostem, které se v těchto pravidlech objevily, byl pak tento “exclusion order” dále aktualizován v roce 2001. Ten již obsahoval 3 body, které definují legální MLM. A všechny tyto 3 body Amway samozřejmě splňuje.
Problém u některých fanatiků je, že vůbec neví, jak Amway funguje, neobtěžují se zjistit si to a háží do jednoho pytle různé firmy – od těch poctivých až po skutečné pyramidové hry.
A pak se vztekají, když vlády různých zemí si ty rozdíly zjistí a odliší pyramidové hry od poctivého MLM. V tu chvíli začnou kritici brečet, že se jim děje křivda, že je celý svět podplacený, a oni, že jsou ti jediní Mesiášové, kteří se na Internetu snaží spasit svět. Místo toho, aby se vzdělali, zjistili si rozdíly a přiznali, že se mýlili. Jenže oni si pod pojmem “vzdělávání se” představují čtení bulvárních článků, příp. stránek jiných stejně postižených lidí, jako jsou oni sami. A tak se bohužel nikdy nedoberou k tomu, aby pochopili, kde dělají chybu. Jen se navzájem na Internetu utvrzují o své “pravdě”.
Já chápu averzi k pyramidovým hrám, protože jestli je na světě někdo, kdo doslova nesnáší pyramidové hry, pak jsou to především distributoři legálních MLM. Jsou si totiž vědomi, že jim pyramidové hry kazí pověst, protože někteří lidé nedokáží rozlišit MLM od pyramidových her. A jsou to zase distributoři, kdo se nejvíce zasluhují o to, aby lidé dokázali poznat rozdíly, protože právě oni jsou ti, kdo tyto rozdíly svým přátelům a svému okolí vysvětlují. A paradoxně jsou to kritici, kdo svou snahou o “Mesiášství” mezi lidi vnášejí zmatek, nedorozumění a dezinformace a spolu s pyramidovými hrami poplivou vše okolo.
Happy end….super 🙂
@admin
ABSOLUTNÍ SOUHLAS S ADMINEM!